A+    A-

Collegium Iuvenum

Stowarzyszenie Collegium Iuvenum jest organizacją pozarządową o charakterze non profit, powołaną do życia w dniu 18 sierpnia 2003 roku. Projekt będzie propagował małopolskie produkty lokalne jako jeden z elementów wpływających na rozpoznawalność regionu i umożliwiających odróżnienie Małopolski od innych obszarów.

Stowarzyszenie Collegium Iuvenum jest organizacją pozarządową o charakterze non profit, powołaną do życia w dniu 18 sierpnia 2003 roku. Działalność Stowarzyszenia realizowana jest na terenie całego kraju, siedzibą stowarzyszenia jest miasto Sucha Beskidzka.
Collegium Iuvenum współpracuje z wieloma instytucjami krajowymi i zagranicznymi (m.in Instytut Inorde w Hiszpanii, Fundacja Braci Golec, Polsko Ukraińską Izbą Handlową, Ukraińsko-Polskim Klubem Dziennikarzy „Bez uprzedzeń” oraz Stowarzyszenie „Polonus“ z siedzibą w w Zilinie). Założycielami Collegium Iuvenum są absolwenci wyższych uczelni, studenci, doktoranci. Głównym obszarem naszego zainteresowania jest działalność edukacyjna, szkoleniowa i doradcza. Bardzo mocną stroną naszej organizacji jest potencjał intelektualny osób zaangażowanych w działalność w jej strukturach. W naszych szeregach jest wielu specjalistów z zakresu pozyskiwania funduszy strukturalnych i bezpośrednich, prawników, ekonomistów, doradców zawodowych, ekspertów ds. integracji europejskiej, podatków i rachunkowości oraz asesorów powołanych przez instytucje wdrażające w celu oceny merytorycznej projektów.
Ponadto w ramach Collegium Iuvenum realizujemy wiele projektów szkoleniowych, finansowanych ze źródeł zewnętrznych. Stowarzyszenie współpracuje z bardzo doświadczonymi trenerami oraz największymi firmami szkoleniowymi w kraju.
Stowarzyszenie Collegium Iuvenum realizuje zadania statutowe na wielu płaszczyznach, m.in. przygotowujemy dokumentację aplikacyjną do projektów infrastrukturalnych, tworzymy partnerstwa, nawiązujemy współpracę międzynarodową, a także posiadamy doświadczenie w wydawaniu własnego czasopisma - Magazyn Collegium Iuvenum.
Stowarzyszenie Collegium Iuvenum posiada duże doświadczenie. w zakresie realizacji projektów finansowanych z funduszy UE, jego członkowie uczestniczyli m.in. w realizacji programu "Pierwsza Dopłata Bezpośrednia" organizowanego w 2004 r. Stowarzyszenie brało udział w realizacji projektu "Staż i firma" z inicjatywy Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, współpracowało z WYG INTERNTERNATIONAL w ramach projektu "Inwestycja w Kadry" oraz „Gotowi do pracy”. Ponadto Collegium Iuvenum realizowało w 2006 r. projekt „Nowa wiedza szansą na rozwój organizacji pozarządowych”.
W okresie od 1.09.2006-30.09.2007r. realizowało projekt „Postaw na siebie!” w ramach działania 2.4 ZPORR skierowany do personelu służby zdrowia. Proj. ten otrzymał wyróżnienie Komisji Europejskiej – został uznany za najlepiej antycypujący zmiany zachodzące w Polsce - był prezentowany na Forum Restrukturyzacji – „Przewidywanie 5

Zmian” 2007 r. w Brukseli. W trakcie realizacji projektu CI osiągnęło wyższe wskaźniki od zamierzonych.
CI zrzesza kilkadziesiąt osób, w tym prawników z aplikacjami oraz ekspertów, szkoleniowców i doradców z różnych dziedzin, których wiedza zostanie wykorzystana przy realizacji projektu. Obecnie Collegium Iuvenum na zlecenie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, zgodnie z założeniami we Wniosku. realizuje proj. Działania 5.4.2 PO KL "Doradztwo prawne i obywatelskie w powiatach suskim, wadowickim i myślenickim" (wartość projektu ok 3,6 mln zł.), zatem CI jest liderem w świadczeniu usług bezpłatnego doradztwa prawnego i obywatelskiego na terenie Małopolski. Realizacja projektu obejmuje okres od października 2009 do listopada 2012.
Jako organizacja doświadczona w zarządzaniu dużymi przedsięwzięciami finansowanymi ze środków unijnych, Collegium Iuvenum wniesie jako wkład merytoryczny swoją wiedzę w zakresie zarządzania i rozliczania projektów.
Wnioskodawca w wyniku realizacji projektu wzbogaci swoje dotychczasowe doświadczenia w zakresie realizacji projektów międzynarodowych. Projekt pozwoli nawiązać szerszą i ściślejszą współpracę z partnerami zagranicznymi, wzmocni swój potencjał, pozyska nowych członków. Realizacja przedsięwzięcia pozwoli również rozwinąć w znaczący sposób doświadczenia związane z prowadzeniem działalności w zakresie wolontariatu.
Redakcja C.I.


Musisz być zalogowany, żeby dodawać komentarze

Kalendarium

Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym projekcie ? Wpisz swój adres e-mail! (Zapisanie się do newslettera ozngacza akceptację regulaminu)


Wyślij

Statystyka
Ilość unikalnych odwiedzin: 52345

Archiwum
wait ...