A+    A-

GENUSS REGION ÖSTERREICH

Stowarzyszenie zostało powołane w 2008 r. i figuruje w rejestrze stowarzyszeń austriackiego MSW.

Genuss Region Österreich to inicjatywa Ministerstwa Środowiska. Jako organizacja parasolowa reprezentuje „Regiony Smaku” w całej Austrii, skupiając ponad sto podmiotów. Organizacja zamierza w formie pilotażu wprowadzić wypracowane przez siebie wzorce promocji i marketingu produktów lokalnych na płaszczyznę europejską. W tym zakresie organizacja współpracuje z podmiotami zagranicznymi, m.in. w Bawarii, Południowym Tyrolu, Słowenii i Czechach. Na swoją działalność pozyskuje wsparcie finansowe m.in. ze źródeł unijnych i krajowych oraz ze swej działalności statutowej.
Cele działalności inicjatywy Genuss Region:
  • popularyzacja austriackiej produkcji rolniczej wśród konsumentów i turystów,
  • precyzyjne informowanie o pochodzeniu produktów,
  • wzmocnienie współpracy między rolnictwem, handlem, gastronomią i turystyką,
  • dbałość o jakość produktów.
Istotnym elementem działalności Genuss Region Österreich jest dbałość o systemowe i kompleksowe rozwiązania problemów dotyczących produkcji i promocji produktów lokalnych.
Genuss Region Österreich organizuje liczne kampanie promocyjne, uczestniczy w targach oraz wszelkich imprezach umożliwiających budowę i promocję swojej marki. Organizacja prowadzi również działalność wydawniczą i szkoleniową.
Partner wniesie do projektu bogate doświadczenie w realizacji przedsięwzięć przyczyniających się do rozwoju lokalnego. Udział w projekcie pozwoli na poszerzenie dotychczasowej działalności partnera.
Główny partner zagraniczny, czyli Genuss Region Österreich jest liderem w promocji gastronomicznego produktu lokalnego na rynku europejskim. Jest inicjatywą Ministerstwa Rolnictwa Austrii i skupia prawie wszystkie regiony austriackie, a najbliższym czasie planuje dokonać implementacji swoich doświadczeń w pozostałych krajach UE. W wyniku rozmów prowadzonych z wnioskodawcą Genuss Region jest zainteresowany w rozszerzeniu swojej działalności na obszar Małopolski. Promocja produktu lokalnego przez ww. partnera jest głównym obszarem jego działalności (targi międzynarodowe, wydawnictwa strona WWW, sprzedaż on Line show Cook
Redakcja C.I.


Musisz być zalogowany, żeby dodawać komentarze

Kalendarium

Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym projekcie ? Wpisz swój adres e-mail! (Zapisanie się do newslettera ozngacza akceptację regulaminu)


Wyślij

Statystyka
Ilość unikalnych odwiedzin: 51979

Archiwum
wait ...